Uverejnené Vložiť komentár

Masívne pracovné dosky

Masívne pracovné dosky do kuchyne - dub

Čo sú to masívne pracovné dosky?

Pracovné dosky z masívu môžeme nájsť na rôznych miestach. Či už je to kuchyňa, hotelová recepcia, barový pult alebo dielňa. Masívne pracovné dosky si nájdu široké uplatnenie v bežnom živote. Príprava jedál, práca s počítačom alebo tvorenie vám pôjde lepšie, keď vaše ruky budú v kontakte s masívnym drevom.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU
Uverejnené Vložiť komentár

KVH hranoly – To najlepšie z dreva

kvh hranoly - to najlepšie z dreva

„Daj tam radšej káveháčka…“ Tak túto vetu počuli už mnohí z tých, ktorí sa rozhodli pre drevostavby. Ale prečo?

Máme radi drevo

Drevo je proste paráda! Máme ho všetci radi. Je EKO, BIO, PEFC, recyklovateľné, živé – je úplne cool. Áno, to všetko je pravda. Má naozaj právo (pri správnom zaobchádzaní) hrdiť sa titulom Ekologický, recyklovateľný a odolný materiál s vynikajúcimi zvukovo a tepelnoizolačnými vlastnosťami. Práve pre tieto vlastnosti sa stávajú KVH hranoly čoraz žiadanejším stavebným materiálom.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU
Uverejnené Vložiť komentár

Laminátové HPL dosky – Čo je to? Výroba, vlastnosti a použitie.

laminátové hpl dosky

Rokmi skúšania sa zistilo, že navzájom zlepené časti jedného materiálu vykazujú lepšie technické parametre ako celistvý materiál sám. Zistilo sa to pri preglejkách, škárovkách, KVH hranoloch a iných produktoch. Tieto produkty sú tvarovo a rozmerovo stále a navyše sú pevnejšie. Laminátové HPL dosky sú pokračovaním v tomto trende. Vlastnosti HPL dosiek dokazujú, že aj ekologický materiál na prírodnej báze, akým drevo je, vie byť odolný a veľmi trvácny.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU
Uverejnené Vložiť komentár

Údržba drevenej terasy

údržba drevenej terasy

Dostali sme sa až k poslednému článku zo série troch článkov o výstavbe drevenej terasy svojpomocne, ktorý má názov Údržba drevenej terasy. V prvom článku, ktorý sa volá Stavba terasy svojpomocne? Určite áno! sme sa venovali výberu miesta a polohy pre drevenú terasu a takisto sme sa zaoberali výpočtom množstva materiálu potrebného k svojpomocnej stavbe terasy.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU
Uverejnené Vložiť komentár

Stavba terasy a montáž terasových dosiek

stavba terasy a montáž terasových dosiek

Vítame vás v poradí druhom, zo série troch článkov o téme Stavba terasy svojpomocne. V prvom článku ste sa mohli dočítať o tom, ako si vybrať miesto a polohu terasy a hlavne ste sa naučili, ako si vypočítať množstvo (a tým pádom aj cenu) materiálu k svojpomocnej stavbe drevenej terasy. V tomto článku Stavba terasy a montáž terasových dosiek sa konečne pustíme do výstavby drevenej terasy. Veríme, že tento postup stavby terasy bude pre vás užitočný a aj vďaka nemu budete mať terasu, o akej ste vždy snívali.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU
Uverejnené Vložiť komentár

Stavba terasy svojpomocne? Určite áno!

stavba terasy svojpomocne

Čaká vás stavba terasy svojpomocne? Potom sme túto sériu článkov napísali práve pre vás.

Problematika výstavby drevenej terasy sa môže zdať niekomu náročná. Priemerný domáci kutil so zdravým sedliackym rozumom a s mottom „Dva krát meraj a raz rež“, by s ňou nemal mať žiadny problém. Aby sme vám pomohli k vysnívanej drevenej terase, napísali sme sériu troch článkov, s ktorými pôjde stavba drevenej terasy svojpomocne naozaj jednoducho.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU
Uverejnené Vložiť komentár

Čo je to MDF alebo HDF doska? Jej použitie a výroba.

čo je to MDF doska

Čo je to MDF alebo HDF doska. Rozdiely a výrobný postup.

V tomto článku sa dozvieme viac o tom, čo je to MDF alebo HDF doska. Je to teda drevovláknitá doska, ktorá sa podobne ako Hobra (čítaj viac) vyrába lisovaním splstnatených vlákien. Pri výrobe MDF a HDF dosiek sa používa syntetická živica, ktorá zabezpečuje súdržnosť drevovláknitej dosky. Pri hobre je využitá čisto prirodzená lepiaca vlastnosť lignocelulózových vlákien, teda je úplne ekologická. MDF a HDF dosky spĺňajú v použití formaldehydu emisnú triedu E1.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU
Uverejnené Vložiť komentár

Drevovláknitá doska – hobra, jej cena, vlastnosti a použitie.

drevovláknitá doska hobra

Drevovláknitá doska – hobra

Je mäkká drevovláknitá doska vyrobená z lignocelulózových vlákien s objemovou hmotnosťou do 350kg/m3. Vďaka prirodzenej lepivosti splstnatených vlákien môže byť doska lisovaná bez lepenia, čo zabezpečuje jej súdržnosť a ekologickosť.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU
Uverejnené Vložiť komentár

Preglejka – jej výroba, delenie a použitie.

preglejka

Na začiatok si povieme, čo to vlastne tá preglejka je.

Preglejka je veľkoplošný materiál na báze dreva využívaný v nábytkárstve, stolárstve, priemysle a v iných odvetviach. Výhodou preglejok oproti masívnemu drevu je lepšia rozmerová stálosť a tvarová stabilita a tiež možnosť výroby veľkých formátov. V našej ponuke máme preglejky do veľkosti až 1500x3000mm.

POKRAČOVANIE ČLÁNKU