Uverejnené Vložiť komentár

Drevovláknitá doska – hobra, jej cena, vlastnosti a použitie.

drevovláknitá doska hobra

Drevovláknitá doska – hobra

Je mäkká drevovláknitá doska vyrobená z lignocelulózových vlákien s objemovou hmotnosťou do 350kg/m3. Vďaka prirodzenej lepivosti splstnatených vlákien môže byť doska lisovaná bez lepenia, čo zabezpečuje jej súdržnosť a ekologickosť.

Vlastnosti drevovláknitej dosky hobra

Začneme prvou a v súčastnosti najdôležitejšou požiadavkou na vlastnosti a kvalitu stavebných materiálov – a tým je ekologickosť a následná recyklovateľnosť. Drevovláknitá doska je vyrobená z lignocelulózových vlákien. Pod nimi si môžeme predstaviť vlákna rastlín a stromov prepletené navzájom. Takže hobra patrí medzi čisté a ekologické stavebné materiály.

Jednotlivé prepletenie vlákien zabezpečuje nie len vynikajúce tepelno – izolačné vlastnosti, ale taktiež bráni šíreniu zvukových vĺn. Je preto žiadaná aj ako zvuková izolácia do konštrukcie stien. Využíva sa aj v konštrukcii stropov, kde tlmí hluk pri chôdzi na poschodí.

Drevovláknitá doska hobra tiež vyrovnáva mierne nerovnosti v podklade podlahy. Manipulácia s ňou je jednoduchá a dá sa rezať aj nožom.

Použitie drevovláknitej dosky hobra

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že drevovláknitá doska hobra má v porovnaní s klasickými polyetylénovými podlahovými izoláciami výhodu v čistote a ekologickosti materiálu. Je ideálna pod podlahu, do stien, stropov a striech.

Drevovláknitá doska hobra je paropriepustná. Pri montáži je dôležité zachovať 2mm medzeru medzi jednotlivými doskami a 10mm medzeru medzi drevovláknitou doskou a stenou. Drevovláknité dosky je nutné nechať aspoň 24 hodín v miestnosti, kde sa s nimi bude pracovať, aby sa aklimatizovali.

Využíva sa aj v obalovom priemysle, automobilovom a nábytkárskom priemysle ako izolácia dverí.

Drevovláknitá doska hobra a jej použitie
Hobra drevovláknitá doska + OSB 3 Glunz brúsené a podlaha je hotová. Všetko v našom obchode.

Hobra a jej cena

Nie všetko, čo je zdravotne nezávadné a ekologické musí byť zároveň aj drahé. Presvedčte sa sami, urobte si prieskum trhu a porovnajte si ceny. Zistíte, že medzi drevovláknitou doskou a klasickými penovými podkladovými izoláciami nie je až taký veľký cenový rozdiel. Hobra svojou prirodzenou kvalitou a tým, že je šetrná k životnému prostrediu, jednoducho vyhráva.

V obchode Vigia.sk vám ponúkame drevovláknité dosky hobra o rozmere 2500x1200mm a hrúbke 8, 10, 12, 15 a 19mm za vynikajúcu cenu. Veľká plocha dosky vám zjednoduší prácu a ušetrí čas. Vďaka nášmu systému dopravy ponúkame tú najlepšiu cenu za kvalitný a ekologický materiál, akým drevovláknitá doska hobra je.

vigia.sk
Váš partner pri tvorení!
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *