Uverejnené Vložiť komentár

Drevené schody – Schodiskové stupne sú veľká pomoc

drevené schody

Tentokrát sa bližšie pozrieme na produkt, ktorý vám uľahčí výstavbu a montovanie schodiska u vás doma. Aj v tomto prípade zostaneme pri dreve, ktoré je príjemné na dotyk a je pastvou pre oči. Drevené schody sú typické pre tradičnú aj modernú architektúru a preto vám ponúkame schodiskové stupne rôznych drevín. Poďme na to!

Schodiskové stupne – drevené schody (prejsť do obchodu)

Každý schod sa skladá zo stupňa a podstupňa. Časť na ktorú stúpame sa volá schodiskový stupeň. Namáhaná je hlavne táto časť. Preto sa vyrába z tvrdých drevín (buk, dub, jaseň, hevea…) a v porovnaní s podstupňom je hrubšia. V ponuke máme stupne s nasledujúcimi rozmermi:

  • dĺžka stupňa – 1100 a 1200mm
  • šírka stupňa – 300mm
  • hrúbka stupňa – 40mm

Niektoré stupne máme v ponuke aj so zaoblením na „nábežnej (prednej) hrane“. Označené sú R7 alebo R9, pričom číslo za R znamená veľkosť polomeru zaoblenia v milimetroch.

drevené schody

Podstupeň je tá časť schodiska, do ktorej občas kopeme a preto sa tiež vyrába z tvrdých drevín. Nie je však namáhaná na tlak, a tak hrúbka podstupňa je polovičná- teda 20mm. V ponuke máme podstupne s nasledujúcimi rozmermi:

  • dĺžka 1100 a 1200mm (pri objednávaní si dajte pozor, aby dĺžka podstupňa bola rovnaká ako dĺžka stupňa)
  • šírka 200mm
  • hrúbka 20mm

Schodiskové stupne od nás!

Pokiaľ si želáte u vás doma drevené schody, ponúkame vám schodiskové stupne z bukového, dubového, jaseňového dreva a z dreva Hevea (kaučukovník). Ceny schodiskových stupňov sa líšia od druhu dreviny.

Dubové, bukové a jaseňové stupne sú z priebežnej škárovky. Stupne z dreva Hevea sú z napájanej škárovky. Pokiaľ neviete čo je škárovka, prečítajte si tento článok.

Schodiskové stupne na mieru

Vieme vám vyrobiť schodiskové stupne podľa vašich požiadaviek. Výhoda schodiskových stupňov vyrobených na mieru spočíva v šetrení financií tým, že platíte iba za to, čo potrebujete a neplatíte za odpad.

Viac informácií sa dočítate po kliknutí na reklamný baner nižšie alebo po kliknutí na tento odkaz.

Vigia.sk šetrí nie len vaše financie ale aj životné prostredie.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *