Uverejnené Vložiť komentár

Drevené schody – Schodiskové stupne sú veľká pomoc

drevené schody

Tentokrát sa bližšie pozrieme na produkt, ktorý vám uľahčí výstavbu a montovanie schodiska u vás doma. Aj v tomto prípade zostaneme pri dreve, ktoré je príjemné na dotyk a je pastvou pre oči. Drevené schody sú typické pre tradičnú aj modernú architektúru a preto vám ponúkame schodiskové stupne rôznych drevín. Poďme na to!

Schodiskové stupne – drevené schody (prejsť do obchodu)

Každý schod sa skladá zo stupňa a podstupňa. Časť na ktorú stúpame sa volá schodiskový stupeň. Namáhaná je hlavne táto časť. Preto sa vyrába z tvrdých drevín (buk, dub, jaseň, hevea…) a v porovnaní s podstupňom je hrubšia. V ponuke máme stupne s nasledujúcimi rozmermi:

  • dĺžka stupňa – 1100 a 1200mm
  • šírka stupňa – 300mm
  • hrúbka stupňa – 40mm

Niektoré stupne máme v ponuke aj so zaoblením na „nábežnej (prednej) hrane“. Označené sú R7 alebo R9, pričom číslo za R znamená veľkosť polomeru zaoblenia v milimetroch.

drevené schody

Podstupeň je tá časť schodiska, do ktorej občas kopeme a preto sa tiež vyrába z tvrdých drevín. Nie je však namáhaná na tlak, a tak hrúbka podstupňa je polovičná- teda 20mm. V ponuke máme podstupne s nasledujúcimi rozmermi:

  • dĺžka 1100 a 1200mm (pri objednávaní si dajte pozor, aby dĺžka podstupňa bola rovnaká ako dĺžka stupňa)
  • šírka 200mm
  • hrúbka 20mm

Schodiskové stupne od nás!

Pokiaľ si želáte u vás doma drevené schody, ponúkame vám schodiskové stupne z bukového, dubového, jaseňového dreva a z dreva Hevea (kaučukovník). Ceny schodiskových stupňov sa líšia od druhu dreviny.

Dubové, bukové a jaseňové stupne sú z priebežnej škárovky. Stupne z dreva Hevea sú z napájanej škárovky. Pokiaľ neviete čo je škárovka, prečítajte si tento článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *